چگونه فرش ماشینی خوب بخریم؟

خرید فرش ماشینی خوب یکی از دغدغه‌هایی است که معمولا هنگام خرید اسباب و لوازم مورد نیاز برای یک خانه، در ذهن افراد شکل می‌گیرد. از آنجایی که وجود فرش و قالی در زندگی ما ایرانی‌ها نقش انکارناپذیری دارد بسیار مهم است که در هنگام خرید فرش دقت زیادی به خرج دهیم تا در نهایت بتوانیم فرشی را برای استفاده در منزل خود تهیه کنیم که متناسب با نوع نیازهای ما باشد. بر این اساس توجه به چند مساله در هنگام خرید فرش مناسب برای یک خانه از اهمیت بالایی برخوردار است که عبارتند از: کیفیت فرش، ماندگاری فرش، تفاوت بین فرش دستباف و فرش ماشینی و حساسیت‌زا‌بودن فرش. در این مجال در نظر داریم نکات مفیدی را در رابطه با موارد موثر در خرید فرش ماشینی خوب در اختیار علاقه‌مندان قرار دهیم. همراه ما باشید.

 

نکات مهم در رابطه با خرید فرش ماشینی خوب

نکته اول

یکی از انواع فرش‌هایی که علاقه‌مندان بسیاری را در میان دیگر فرش‌ها به خود اختصاص می‌دهد فرش گل‌برجسته است. این فرش از نظر طرح و رنگ از تنوع بالایی برخوردار است و قیمت مناسبی هم دارد. در زمان خرید فرش ماشینی خوب باید توجه داشت که این نوع فرش‌ها برای استفاده در دفتر کار مناسبند. گفتنی است که قیمت فرش‌های ماشینی گل‌برجسته پایین است. دوام طرح‌های برجسته‌ای که بر روی این نوع فرش‌ها وجود دارد تا زمان اولین شستشوی آن‌ها ادامه خواهد داشت.

باید توجه داشت تهیه فرش گل‌برجسته برای اتاق کودک اقدام مناسبی نیست. زیرا تمیز‌کردن آن کار دشواری است و راه‌رفتن و نشستن بر روی آن‌ها نیز سبب آزار کودکان می‌شود. از همین رو به‌منظور خرید فرش ماشینی خوب برای اتاق کودک خود بهتر است فرش‌هایی را تهیه کنیم که طرح‌های ساده‌ای دارند و به‌آسانی و با سرعت بیشتری قابلیت تمیز‌شدن دارند. همچنین یکی دیگر از معایب فرش‌های گل‌برجسته آن است که وقتی این گونه فرش‌ها پا می‌خورند هم‌سطح می‌گردند. درنهایت به علت این که سطوح توخالی آن‌ها از میزان برجستگی فرش بیشتر می‌شود نازک می‌شوند و فرم اولیه‌ای را که داشته‌اند از دست می‌دهند.

نکته دوم

فرش‌های تزئینی کاربردی دکوری دارند. چنانچه در منزل از آن‌ها استفاده شود به این علت که تار‌و‌پود آن‌ها از نخ ضخیم و باریک است موقع راه‌رفتن به‌آسانی کنده می‌شوند. همچنین جارو‌کردن آن‌ها نیز بسیار دشوار است. باقی‌مانده غذا و خرده‌های نان در داخل تار‌و‌پود این فرش‌ها گیر می‌کند و به این دلیل تمیز‌کردن آن‌ها کار چندان آسانی نمی‌باشد.

نکته سوم

وقتی که قصد خرید فرش ماشینی خوب داریم می‌بایست در نظر داشته باشیم که یک فرش رنگی طرح‌دار اغلب ترکیبات نامرغوبی دارد و وزن آن نیز بسیار زیاد است. این نوع فرش‌ها برای استفاده در اتاق‌های خواب در نظر گرفته می‌شوند در حالی که استفاده از آن‌ها در اتاق خواب کار درستی نیست و ممکن است باعث ایجاد حساسیت برای کودکان گردد.

اطلاعات بیشتر در مورد خرید فرش ماشینی خوب

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد فرش ماشینی خوب می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

همچنین اگر شما قصد خرید مورد نظر خود را دارید و می خواهید به صورت راحت و بدون دردسر اینکار را انجام دهید، کافیست به فروشگاه ما مراجعه نمایید.

 

ehsanfadakar
ارسال دیدگاه