نحوه پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش؟

پاک کردن لکه لاک ناخن از روی فرش و رویه مبل

گاهی هنگام لاک زدن بطری لاک ناخن روی فرش می‌افتد و آن را لک می‌کند، گاهی نیز بی‌دقتی می‌کنیم و ناخن‌های خشک نشده ما به رویه مبل و کوسن‌ها برخورد می‌کند و آن را لک می‌کند. اما نگران نباشید اگر چنین اتفاقات ناگواری برای شما افتاد می‌توانید با کمک این راهکارها اثر لکه لاک ناخن را از روی فرش یا رویه مبل پاک‌کنید:

  1. مجدداً اگر لکه لاک ناخن به شکل یک حباب برجسته بود از لبه پلاستیک یا چاقو برای برداشتن آن از روی فرش استفاده کنید. مراقب باشید هنگام انجام این کار لکه روی سطح فرش پخش نشود.
  2. با کمک یک قطره‌چکان یا یک دستمال تمیز چند قطره استون را روی لکه بچکانید و بلافاصله با کمک یک دستمال سفید تمیز لکه را تمیز کنید.
  3. مرحله دو را مرتب تکرار کنید تا اثر لکه دیده نشود. تا زمانی که رنگ لاک از روی فرش به پارچه سفید منتقل می‌شود باید کار را ادامه دهید.
  4. اگر درنهایت لکه به‌طور کامل پاک نشد از پودر ماشین لباسشویی برای تمیز کردن آن ناحیه استفاده کنید. مرتب از قسمت‌های لک نشده پارچه استفاده کنید تا لکه مجدداً از پارچه به فرش منتقل نشود.
  5. در آخر پس‌ازآن که لکه لاک ناخن به‌طور کامل پاک شد، با یک اسفنج خیس روی جای لکه بکشید و با پارچه آن را خشک کنید تا اثرات مایع شوینده به‌طور کامل پاک شود.

تا زمانی که رنگ لاک از فرش به پارچه منتقل می شود پاک کردن لکه به وسیله پارچه را ادامه دهید

نظرات و پیشنهاد‌ها

در این مقاله روش‌های پاک کردن لکه لاک ناخن را از روی فرش را بررسی نمودیم. آیا برای شما هم پیش‌آمده که سهواً هنگام لاک زدن لباس یا فرش زیر پایتان آلوده به لاک ناخن شود؟ در این صورت چه‌کارهایی انجام دادید تا لکه به‌طور کامل پاک شود؟ تجربه‌های ارزشمند خود را در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

ehsanfadakar
ارسال دیدگاه