بهترین رنگ اتاق خواب

انتخاب رنگ اتاق همیشه یک دغدغه اساسی است به خصوص که این روزها برخی افراد تصمیم دارند برای سال آینده رنگ دیوار اتاق های منزل خود را تغییر دهند. قطعاً هر رنگی تأثیر متفاوتی بر فضای خانه و روحیه شما می گذارد.

بدترین رنگ ها برای اتاق خواب

رنگ هایی نیز وجود دارد که برای اتاق خواب توصیه نمی شوند. رنگ هایی نظیر بنفش، خاکستری، قهوه ای و قرمز برای اتاق خواب توصیه نمی شوند. رنگ بنفش منجر به خواب کم می شود. این رنگ بدترین رنگ برای استفاده در اتاق خواب می باشد، این رنگ منجر به تحریک قوه تخیل می شود که منجر به تقویت خلاقیت شما می شود و منجر به کابوس های شبانه می شود.

رنگ خاکستری در رده دوم بدترین رنگ ها می باشد که منجر به خواب کم در شب می شود. استفاده از این رنگ منجر به افسردگی می شود. رنگ قهوه ای هم مانند رنگ خاکستری منجر به بی قراری و افسردگی می شود. در نهایت رنگ قرمز هم برای اتاق خواب توصیه نمی شود. رنگ قرمز هم رنگی پر شور و پر انرژی است که فشار خون را بالاتر می برد و خواب شما را با مشکل مواجه می کند.

رنگ های نامناسب برای اتاق خواب

رنگ نارنجی فضا را گرم می کند و حس اعتماد به نفس و امنیت را در شما تقویت می کند. از همه مهم تر نارنجی رنگ شادی و نشاط است. بهتر است از رنگ نارنجی در اتاق خواب استفاده نکنید چون آرامش را از فضا می گیرد.

زرد، رنگ آغاز روز است؛ بنابراین حس شروع دارد و به خانه شما گرما و روشنی می دهد. شور، نشاط و امیدواری هم از دیگر موهبت های این رنگ زیباست. زرد برای اتاق خواب مناسب نیست چون ممکن است باعث بی خوابی شود.

برای رنگ حال و اتاق نشیمن از رنگ های انرژی بخش و شادی آور استفاده کنید.

بدترین رنگ های اتاق خواب

به کارگیری رنگ روشن در اتاق خواب

انتخاب رنگ های روشن در اتاق خواب، معمولا کاری است که انجام آن توصیه نمی شود. چرا که به دلیل بازتاب بیشتر نور از سطح اجسامی که دارای رنگ های روشن هستند، فضای اتاق را روشن می کنند و این به ویژه در مناطقی با آب و هوای گرم و یا مناطق جنوبی اصلا مناسب نیست.

در صورتی که در برخی مناطق شمالی و یا قطبی از رنگ های روشن در اتاق استفاده شود، می توان از ترکیب آنها با رنگ های ملایم تر به راحتی یک ترکیب رنگ بسیار مناسب را در محیط اتاق خواب ایجاد کرد. ترکیبی که نه تنها زیبا بلکه آرامش بخش نیز باشد.

رنگ های خنثی برای اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب به رنگ های روشن و خنثی

این ترکیب هم تقریبا مثل ترکیب قبلی است، ولی اینجا به جای رنگ های تیره، از رنگ های روشن استفاده می شود. اگر می خواهید نور طبیعی بیشتری در اتاق خود داشته باشید این ترکیب برای شما مناسب تر است. ته رنگ های آبی برای ایجاد توازن با نورهای گرمی که از بیرون وارد اتاق می شوند کاملا مناسب خواهند بود اما از رنگ هایی مانند خاکی و کرمی هم غافل نشوید.

 

این را در نظر داشته باشید هر رنگی که برای اتاق خواب در نظر می گیرید از رنگ های روشن تر استفاده کنید. رنگ های خنثی و به رنگ زمین آرامش دهنده بوده و منجر به انرژی مثبت می شود.

رنگ های روشن برای اتاق خواب

 

رنگ سبز، رنگ طبیعت است و حس تازگی و انرژی بخش آن باعث می شود هر بیننده به محض قرارگرفتن در چنین محیطی حس مثبت داشته باشد. اکنون تصور کنید حضور چنین رنگی در اتاق خواب چقدر می تواند مفید باشد. در این کالکشن سایه های متفاوت سبز، از جمله: سبز نعنایی، سبز لیمویی، سبز خاکستری، سبز زیتونی، سبز ارتشی و سبز زمردی در دکوراسیون اتاق خواب ها مورد استفاده قرار گرفته است.

ترکیب سبز و زرد نیز بر کیفیت خواب اثر خوبی دارد.

روانشناسی رنگ های دکوراسیون اتاق خواب

 

آبی جزء یکی از رنگ های مناسب برای دیوارهای اتاق خواب است، رنگ آبی کمرنگ باعث تمرکز و آرامش می شود و آبی پر رنگ اعتماد به نفس تان را افزایش می دهد پس اگر به رنگ آبی علاقه دارید حتما از آن برای دیوارهای اتاق خواب استفاده کنید.

بهترین رنگ برای اتاق خواب

 

صورتی رنگ شادی و احساسات عاشقانه است. این رنگ حس شادی را به خانه شما می دهد و افسردگی و گوشه گیری را از شما دور می کند. صورتی برای اتاق دختر بچه ها بهترین رنگ است. این رنگ با افسردگی مبارزه میکند پس اگر فرد گوشه گیری هستید این رنگ برای دیوار اتاق شما مناسب است.

ترکیب صورتی و سفید فضا را بازتر و زیباتر نشان می دهد.

رنگ صورتی چرک برای اتاق خواب یا مکان های دیگر، کمی خاکستری در خود دارد که باعث می شود تا فضا کامل تر به نظر بیاید. این رنگ با رنگ های روشن تر از خود مثل سفید نقره ای و فیروزه ای کامل می شود. ( بیشتر بخوانید: در اتاق خواب چه رنگی، حس بهتری دارید؟)

رنگ اتاق خواب صورتی چرک

اتاق خواب به رنگ طوسی و زرد، اگر از این ترکیب رنگ مدرن به صورت درست و مناسبی استفاده قرار شود، اتاق از نظر رنگی و حس و حال توازن بسیار خوبی پیدا خواهد کرد. خاکستری هیچ فشاری به چشم‌های بییننده نمی‌آورد و نقاطی که رنگ زرد در آن‌ها استفاده شده است توجه بیننده را کاملا به خود جلب می‌کنند.

شما می توانید با قرار دادن رنگ زرد در مناطقی که می خواهید توجه بیشتری به آن ها صورت بگیرد چشم بیننده را در اتاق‌ خواب هدایت کنید. این رنگ در عین حال حس‌ و حالی پرانرژی و شاد به بیننده انتقال می‌دهد. فقط حواستان باشد که در استفاده از آن زیاده‌روی نکنید. با این وجود اگر شما نور طبیعی زیادی در اتاق خود ندارید و برای کارهایتان نیاز به نور دارید، این ترکیب رنگی چندان مناسب شما نخواهد بود. اما می توانید به روشن تر یا تیره تر کردن رنگ طوسی مشکل نور را هم برطرف کنید.

رنگ اتاق خواب نقره ای

اگر به دنبال یک رنگ شیک و لوکس برای اتاق خواب‌ یا حتی رنگ درب اتاق خواب می گردید به گزینه «نقره ای» فکر کنید. رنگ نقره ای باعث می شود سریع تر به خواب بروید و بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی است که معمولا طول می کشد تا به خواب عمیق بروند.

ehsanfadakar
ارسال دیدگاه